fbpx

GoEspresso Grand Cru 1/10 | Nespresso®

150.00 ден

NESPRESSO® * GRAND CRU КОМПАТИБИЛНИ КАПСУЛИ
компатибилен со домашните машини на Nespresso®
5 гр капсула компатибилна со машините за кафе Nespresso
Кутија со 10 капсули кафе

GRAND CRU е рафинирана мешавина од гурманските Арабика; сладок и ароматичен вкус, зачинети и чоколадни ноти.

Ароматична мешавина составена главно од фини квалитети на Арабика, кои даваат пријатен и избалансиран вкус. Неговиот висок степен на интензитет ќе ве натера да ја откриете вистинската суштина на италијанското еспресо, кремасто и богато. Вкусот на Гранд Кру е секако најинтензивниот од редовите на GoEspresso, зачинет и ароматизиран со ноти на чоколадо.

Пробајте ја оваа нова капсула посветена на машините Nespresso® *, за да го откриете најпопуларното кафе во странство директно во вашиот дом.