fbpx

GoEspresso Cremoso 1/10 | Nespresso®

150.00 ден

КОМПАТИБИЛНИ КАПСУЛИ NESPRESSO® * CREMOSO
компатибилен со домашните машини на Nespresso®
5 гр капсула компатибилна со машините за кафе Nespresso
Кутија со 10 капсули кафе

CREAMOSO е мешавина од Арабика и Робуста со силен вкус; полно тело и упорен со ноти на тост леб.

Ароматична мешавина составена главно од фини квалитети на Арабика, кои даваат пријатен и избалансиран вкус. Неговиот висок степен на интензитет ќе ве натера да ја откриете вистинската суштина на италијанското еспресо, кремасто и богато. Вкусот во чашата е насочен кон тоа да ви даде висока кремаст крем, одржување на силно тело и богато со вкус.

Еден допир на чоколадо со нотка на цимет и источни зачини, во комбинација со цветни вкусови и мириси: оваа мешавина е како никој друг.