fbpx

GoEspresso Aroma 1/10 | Nespresso®

150.00 ден

КОМПАТИБИЛНИ КАПСУЛИ NESPRESSO® * AROMA
компатибилен со домашните машини на Nespresso®
5 гр капсула компатибилна со машините за кафе Nespresso
Кутија со 10 капсули кафе.

 

AROMA е мека и избалансирана мешавина од кафе; се карактеризира со сладок и упорен вкус со ноти на бадем и карамела.
Ароматична мешавина составена главно од фини квалитети на Арабика, кои даваат пријатен и избалансиран вкус. Неговиот висок степен на интензитет ќе ве натера да ја откриете вистинската суштина на италијанското еспресо, кремасто и богато. Вкусот Арома претставува совршена рамнотежа помеѓу кремаста, интензитетот, телото, аромата и сладоста.
Пробајте ја оваа нова капсула посветена на машините Nespresso® *, за да го откриете најпопуларното кафе во странство директно во вашиот дом.