Мока Пот со ГРАТИС 250 гр. Еспресо Интенсо Сан Џусто

1,290.00 ден

Moka Pot за до 2 мока еспреса

Clear
Шифра N/A Категории: ,

Предности: -Мобилност, може да го понесете било каде, не е потребна електрична енергија да се приготви вкусно мока еспресо. Иделано за секоја викендица, за пат, канцеларија..Може да користите плинско, рерна, или приготвите еспресо на жар.

-Флексибилност и економичност, користите мелено еспресо по ваш избор.

-Може да приготвите до 2 еспреса одеднаш.

Не се препорачува миење во машина за садови или користење на абразивни средства за чистење.

Не смее да се користи ситно мелено кафе или турско. Ситно меленото кафе може да ја блокира вашата мока.

Moka Pot

Црвен, Сив, Розев